Muži >> Tak tedy bod: MSK Břeclav – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2011/2012

Tak tedy bod: MSK Břeclav – SK Spartak Hulín 1:1

22.4.2012 | 07:29:21 - Už poslední zápas proti Líšni znamenal pro Spartak tolik, že přišel o vykartovaného Broňka Otrubu, když se k tomu v týdnu přidalo zranění Svatopluka Kadlece (natažený zadní stehení sval), bylo trenérovi Pospíšilovi jasné, že bude muset udělat pro utkání v Břeclavi dvě změny v sestavě. Nově se tak postavil do zálohy Josef Pospíšil a další post si vyzkoušel Jaromír Paciorek. I domácí trenér Valachovič musel skrz zranění a karetní tresty oželet svá esa, za takové situace se v Poštorné proti sobě postavil í 4. tým a 8. tým tabulky.

Spartak zahájil utkání nebojácně. První zákrok musel domácí brankář Prokop vytáhnout v 6. minutě; jedovatou Lacigovu střelu zpoza šestnáctky vyškrábl na rohový kop.

Domácí Břeclav odpověděla v 12. minutě. Na rohový kop si naskočil Neuberg a míč hlavou poslal do zámezí.

Pak uplynula pohodová čtvrthodinka, během které se v Poštorné obě mužstva důkladně pohybovala mezi šestnáctkami. Z tohoto standardního průběhu vybočila akce domácích ve 26. minutě. Košuličův nebezpečný průnik, který zakončil prosazením se přes Rumana a centrem, zakončoval střelou Ivančic.

Spartak ze svého repertoáru předvedl něco ve 34. minutě. Paciorek našel pěknou přihrávkou Lacigu, ten se zakončením nerozpakoval a z otočky míč poslal nad branku.

V těchto fázích zápasu Břeclav měla mírně navrch. Důkazem byla její akce v 37. minutě, kdy po kombinační akci se kolem Paciorka otočil Sasín, jeho střelu z hranice šestnáctky ale Vogl v klidu zlikvidoval.

O minutu později to bylo už vážnější. Spartak měl v 38. minutě míč na svých kopačkách a rozehrával přibližně na půlce akci. Paciorkovi se však nepodařilo udělat kličku nabíhajícímu Sasínovi, ten mu míč sebral a vyrazil vzniklou dírou v obraně směrem k Voglovi, kterého ve finále překonal 1:0.

Laciná branka v jinak poměrně herně vyrovnaném průběhu poločasu možná s hráči Spartaku trochu zatřásla, ale nedalo se nic dělat.

Do konce poločasu byla na hřišti vidět už jen jedna kloudná šance, a to ve 42. minutě kombinační akce Spartaku, po níž Paciorek ze záklonu namířil jen nad branku.

Během poločasové pauzy byla v okolí šaten zřetelně slyšet hlasitá kritická slova neidentifikovaného původce směrem k týmu domácích; do druhé půle oba týmy nedoznaly změn.

Zmíněný motivační proslov možná Břeclavi prospěl. V 54. minutě domácí využili naší špatné rozehrávky, Sasín se řítil k naší brance, obrana si ale poradila. Zakončením Málka končila akce Břeclavi v 58. minutě, která využila chyby obrany, střela však mířila natolik vedle, že ji Vogl jen kontroloval pohledem.

Na výše uvedené navázali domácí v 58. minutě, kličky vyšíval Sasín, ale střelou zpoza šestnáctky neuspěl.

Když v 67. minutě neuspěl ani Košulič, přichystali si své slovo i Spartakovci.

V 68. minutě rychlý protiútok Spartaku potáhl po straně Laciga, chytrým centrem našel na zadní tyči stojícího Mršťáka. Ten se však se zakončením, u kterého z pohledu z tribuny stačilo ke vstřelení branky nastavit nohu, nepopral ideálně, míč jen lízl stojícího hráče a skončil v zámezí.

Domácí se v utkání opravdové šance dočkali až v 76. minutě, paradoxně ale začala akcí Spartaku. U šestnáctky domácích Spartak přišel o míč, Břeclav podnikla protiútok, který ve finální podobě vedl po straně Crla, na jeho centr si na zadní tyči naběhl Košulič, ale namířil jen do boční sítě.

Oproti tomu v 78. minutě další smělý výpad směrem k brance domácích podnikl Spartak po straně vedený Páclem, jeho centr však zaplachtil k brance, a tak musel brankář Prokop zákrokem míč vyškrábnout nad břevno a Spartak zahrával rohový kop.

Ten zahrával Laciga, podařený centr dopadl do pokutového území k hroznu našich hráčů, z nichž se mohutně napřáhl Jaroslav Zlámal a následnou dělovku nártem zastavila až síť domácí branky 1:1.

To nebylo v podání Spartaku ale vše. V 81. minutě Laciga vysunul Ševelu do sólového nájezdu. Unikající hráč Spartaku marně stíhaný zadáky Břeclavi před šestnáctkou na chvíli ztratil kontrolu nad míčem, a když jej získal pod svou moc, nakonec zakončil podél vyběhnutého Prokopa vedle branky….

Velká škoda neproměněné akce, čehož si byl vědom i samotný hráč slože se chvíli po akci na trávník a s rukama držíce se hlavu.

Závěrečné minuty tak nabraly nervózního charakteru. Domácí v 85. minutě zahrávali standardní situaci Málkem, po menším závaru si ale obrana Spartaku poradila.

Na druhé straně v 88. minutě zahrával standardku Spartak. Lacigův centrovaný balón Prokop vyrazil zpět do pole, kde se k němu nakonec dostal Zlámal a postupoval z boku na branku. Zlámalovo zakončení však nebylo ideální, střela pravděpodobně zamýšlená do horního růžku, branku minula a skončila v zámezí.

Jak hosté, tak domácí závěr zápasu rozkouskovali taktickým střídáním, což překvapilo zejména u domácí Břeclavi, která využila všechna tři střídání, čímž paradoxně připravila na straně Spartaku nachystaného dorostence Radima Vymětala o jeho první okamžiky v MSFL, neboť chvíli po posledním střídání MSK sudí Žádník ukončil zápas.

Spartak získal v Břeclavi bod v herně vyrovnaném duelu, který tak skončil spravedlivou remízou.

Hodnocení trenéra: Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že si z Břeclavi odvezeme bod, tak budu spokojený. Nicméně po zápase, tento závěr musím i přehodnotit, protože si myslím, že jsme tu měli i na tři body. Myslím si, že jsme tu odehráli celou dobu kvalitní zápas, domácí nastoupili s defenzivní taktikou. Domácí po hrubce Paciorka dostali do vedení, nás mohou mrzet šance, které neproměnil Mršťák se Ševelou, nicméně s dnešním zápasem jsem v podstatě spokojený.

Rozhodčí: Žádník, AR1: Černý, AR2: Fojt, delegát: Strouhal

Břeclav: Prokop – Chromeček, Málek, Michal, Crla – Navrátil (88. Dobšíček), Cupák, Sasín, Ivančic (12. Janulík)– Košulič (89. Vejvančický), Neuberg.
Spartak: Vogl – Pácl, Ruman, Zlámal, Barcuch – Pospíšil (83. Němec), Dvořáček, Paciorek (87. Číhal), Laciga, Mršťák – Ševela.